Inteligentny dom

By żyło się lepiej

Czym jest inteligentny dom

inteligentny domInteligentny Dom to taki, który zapewnia właścicielowi domu komfort, bezpieczeństwo, efektywność energetyczną (niskie koszty eksploatacji) i wygodę przez cały czas, niezależnie od tego, czy ktoś jest w domu.

"Inteligentny dom" jest terminem powszechnie używanym do określenia miejsca zamieszkania, który ma sprzęt, oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzacja, telewizory, komputery, systemy rozrywki audio i wideo, bezpieczeństwa i systemów kamer, które są w stanie komunikować się ze sobą i mogą być sterowany zdalnie przez harmonogramem, z dowolnego miejsca w domu, jak również zdalnie z dowolnego miejsca na świecie przez telefon lub internet.

Korzyści dla domów

Instalacja inteligentnych produktów  może dać domu i jego mieszkańcom różne korzyści - te same korzyści, jakie technologie i komputery osobiste, które wprowadzone były do nas w ciągu ostatnich 30 lat - wygoda i oszczędność czasu, pieniędzy i energii.

Ważną cechą inteligentnego domu jest ochrona ograniczonych zasobów ziemi. Coraz więcej ludzi staje się świadomi możliwości jakie może dokonać ich prawdziwie inteligentny dom. Wiele sterowników domowych mają wbudowane systemy monitoringu, za pomocą których oblicza wykorzystywaną przez wszystkie podłączone urządzenia moc, dając właściciel domu podwyższona świadomość i wiedzę do wprowadzania zmian w razie potrzeby. Systemy te mogą być również dostępne przez Internet z dowolnego miejsca na świecie, więc właściciel domu może dopasować zużycie zawsze i wszędzie.